• חקירות
 • משרד חקירות – 5 דגשים שחשוב לדעת!

משרד חקירות – 5 דגשים שחשוב לדעת!

משרד חקירות, מתמחה בחקירות פרטיות בנושאים שונים, ורשאי לתת שירותים בתחום חקירות פרטיות בישראל. משרדי חקירות מבצעים חקירות בתחומים שונים ואף חקירות בינלאומיות, ומשתמשים בטכנולוגיה מגוונת, על מנת לבצע אותן. בנוסף, משתמשים המשרדים גם בדרכים רגילות של חקירות, כלומר מעקב, חקירה הנערכת בכיסוי, חקירה ישירה ועוד.

מהן חקירות פרטיות

חקירות פרטיות, הן שם שניתן לכול הסוגים של החקירות, הנערכות באמצעות חוקר פרטי, ולא על ידי גורם ממסדי כמו המשטרה, שירותי ביטחון וכו. התחום כולל בין היתר:

 • חקירות בגידה
 • חקירות אישות
 • חקירות כלכליות
 • חקירות סייבר, אינטרנט ומחשבים
 • חקירות לאיתור נכס או אדם
 • חקירות לרשלנות רפואית

מה כולל תחום חקירות פרטיות

תחום חקירות פרטיות, התרחב והתפתח לאחרונה, ונעשה לחלק בלתי נפרד בחקירות של גופים רשמיים שונים, חברות מסחר למען מציאת מודיעין תחרותי, ואף גורמים שונים אחרים. על מנת לעבוד בתחום חקירות פרטיות, יש צורך בהתמחות וכן בהתמחות ספציפית, בנושאים רבים הקשורים לתחום.

חקירות פרטיות, מתבצעות על ידי צוות של חוקרים, שמעליהם מנהל חקירה המתמחה בנושא שנחקר. על מנת לבצע את החקירה ולהגיע לאמת, משרדי חקירות משתמשים באמצעים שונים ואף בחברות מודיעין עסקי הכוללים לרוב חברות ייעוץ אסטרטגי, חבויים וחשופים, וכן באמצעים מתקדמים, ובמקורות מידע שונים, כדי לנהל את החקירה.

חקירות אישיות

חקירות אישיות הן חקירות הנערכות בתחום הפרט, וצריך לבצע אותן בעדינות והבנה לכך שכולם – גם מי שמזמין וגם מי שנחקר, הם אנשים שיש להם רגשות. חקירות בגידה הן חקירות אישיות, ונערכות במקרה בו קיים חשש לנאמנות בני זוג, תוך כדי תהליך גירושים, או עקב משבר בחיי הזוגיות.

במקרים אלו, חושפים משרדי חקירות את כל פרטי המקרה, עד להגעה לאמת, ועל ידי כך עוזרים לפתור את המשבר, ולהקטין עד כמה שניתן, את הנזק למשפחה.

הסימן במקרים אלו, הוא שינוי משמעותי בהתנהגות והתנהלות של בן הזוג, ואף התנהגות שלא ניתן לה הסבר. חשוב לא להדחיק את הבעיה, אלא לשמור על שיגרת החיים, ולשכור משרד חקירות אמין, כגון ITI" חקירות וייעוץ אסטרטגי" שיחקור את הבעיה.

חקירות אישיות נוספות הן חקירות של נערים, המתבצעות בדרך כלל על פי דרישת הוריהם, במקרים בהם קיים להורים חשש, שהילד שלהם מדרדר בלימודים או שהוא מסתובב עם נערים בעייתיים. במקרים אלו, כאשר לא קיימת נכונות לעזור מבחינת הנער, חקירה זו יכולה לסכל הדרדרות ממושכת.

חקירות כלכליות

חקירות כלכליות, חושפות את המצב הפיננסי, שבו נמצא אדם מסוים. בחקירות כלכליות נבדק המקום בו עובד האדם, ההיקף של המשרה שלו, והחשבונות שיש לו או שהוא שותף בהם, בבנק.

בנוסף, חושפת החקירה את הרכוש שיש לו, הכולל, מכוניות, בתים, או קצבאות וחסכונות שונים, כמו קופת גמל או ניירות ערך. חקירות כלכליות כוללות גם, איתור של תיקי משפט והוצאה לפועל של האדם. חקירות כלכליות נערכות במקרים שונים:

 • בחקירה של גירושים.
 • עקב סכסוכים עסקיים או אישיים בין שותפים – פשיטת רגל או פירוק שותפות ועוד.
 • לפני עסקאות שונות – על מנת לבצע בדיקה של יכולת פיננסית, יושר ואמינות, מידע בתחום המשפט, וכן רקע אישי של כל אחד מהצדדים.

לסיכום

חקירות פרטיות, הן שם שניתן לכול הסוגים של החקירות ואף עבור חקירות קטנות, הנערכות באמצעות חוקר פרטי, ומתבצעות על ידי צוות חוקרים, שמעליהם מנהל חקירה, המתמחה בנושא שנחקר הן בנושאי מודיעין עסקי וכמובן ייעוץ אסטרטגי.

חקירות אישיות הן חקירות הנערכות בתחום הפרט, וצריך לבצע אותן בעדינות והבנה. חקירות אלו כוללות חקירות בגידה במקרה של בוגדים בוגדות וחקירה של נערים, על פי דרישת הוריהם. התחום כולל גם, חקירות כלכליות, החושפות את המצב הפיננסי, של אדם מסוים.

עירד תמיר
חוקר פרטי מוסמך בעל ניסיון של מעל 20 שנה באיסוף מודיעין ופתרון משברים.
ITI חקירות
השאר פרטים ונחזור אלייך

  שתפו את המאמר