מודיעין עסקי

בעולם העסקי ובעידן התחרותי בו אנו מצויים, המאופיין בפעילות דינמית, ידע אקסקלוסיבי עשוי להוות יתרון משמעותי המשנה את כללי המשחק. לפיכך השגת מידע בזמן אמת והסקת מסקנות רלוונטית הינו שלב הכרחי בפיתוח העסקי.

החלטות שבבסיסן מהלכים עסקיים מהותיים כמו שותפויות חדשות, הרחבת פעילות עסקית ו/או רכישות גדולות מצריכות בדיקות נאותות (due diligence) והערכת סיכונים עסקיים.

עסק השואף להתרחב חייב בזרימת מידע קבועה על שווקים והזדמנויות חדשות. הידע הייחודי שצברנו עם הניסיון והקשרים מאפשר לנו להציע תובנות עמוקות וקוהרנטיות לחברות אלו.

מה אפשר לדעת בעזרת מודיעין עסקי?

מודיעין עסקי הינו כלי אשר מספק לעסק מידע חדש שעשוי להשפיע על ממדים שונים כגון: זיהוי מתחרים ואפיון הכוחות הפועלים בשוק ואף להגדיר את פוטנציאל ההשפעה שלהם והנזק האפשרי אשר מאפשר בניית אסטרטגיה רלוונטית.

מידע נוסף הוא איומים עסקיים פוטנציאליים או כל דבר העלול לשנות את סביבתו העסקית של הלקוח. בעזרת מידע שכזה ניתן לנתח את שלל האיומים הישירים והעקיפים העשויים להשפיע על ביצועי החברה כמו למשל מגבלות רגולטיביות חדשות, שינויים סביבתיים פוליטיים ועוד. 

מה ניתן לעשות עם המידע הנחשף במודיעין עסקי?

בתור ארגון בעזרת האינפורמציה שנאספה במודיעין העסקי ניתן לבנות מחדש אסטרטגיה שיווקית רלוונטית וקוהרנטית בהתאם למתחרים ולטכנולוגיות הקיימות בשוק. 

זיהוי האיומים מאפשר להפוך איום להזדמנות וכך למשל חקר טכנולוגיות קיימות ומתחרים קיימים בשוק מקנה יתרון שכן מאפשר את מיפוי הקשרים העסקיים והאינטרסים המשותפים של הגורמים השונים בשוק. 

האם מודיעין עסקי רלוונטי בתהליך משא ומתן?

גם בתהליך של משא ומתן עסקי, מודיעין עסקי מהווה כלי מינוף שכן במשא ומתן ידע הינו כוח ולפיכך מהווה לצד בעל המידע יתרון מובהק בתהליך.

בעזרת מודיעין עסקי ניתן להשיג אינפורמציה המשנה או מקדמת את דרישות מי מהצדדים, מחדדת את היכולות של היריבים ולמעשה מהווה משקל רב בתוצאות המשא ומתן והתהליכים הקשורים בו.

מתי עליי לפנות למשרד חקירות בכדי להשיג מידע עסקי?

כפי שאמרנו מידע עסקי הוא בין הגורמים המרכזיים להשגת יתרון תחרותי ובעזרתו ניתן להשיג אינפורמציה מדויקת במגוון תחומים רלוונטיים לכל חברה כגון:

  • מידע על מתחרים פוטנציאליים
  • מידע על שווקים חדשים והזדמנויות עסקיות חדשות
  • מידע על מוצרים וטכנולוגיות חדשות
  • מידע הממפה את האיומים העסקיים
  • מידע אודות אסטרטגיות שיווקיות של המתחרים

מאמרים נוספים על מודיעין עסקי

מודיעין עסקי תחרותי תעשייתי

אנו נמצאים בעידן תקדימי מבחינת כמות העסקים הפועלים בשוק החופשי מול הרצון למימוש פוטנציאל ולהצלחה. חברות, עסקים, גופים ותאגידים, חזקים וחלשים. פורצי דרך או מיושנים-

קרא עוד »
חקירות בינלאומיות

מודיעין עסקי בישראל ובעולם

אם אתם בעלי עסק, אין מנוס מלהיעזר בשירותים של משרד חקירות על מנת לאסוף מודיעין עסקי על הלקוחות או על המתחרים שלכם. השוק תחרותי מתמיד,

קרא עוד »
האזנת סתר

האזנת סתר

כמה אנחנו באמת יודעים על האזנות סתר וכיצד נדע שלא מאזינים לנו ברגע זה ממש? אנו בטוחים ששמעת את המושגים "האזנה לטלפון" או "ציתות לטלפון",

קרא עוד »