• חקירות
  • חקירות כלכליות – מה חשוב לדעת?

חקירות כלכליות – מה חשוב לדעת?

מה זה חקירות כלכליות?

בעסקים, בלימודים, בחיפוש אחר מימוש עצמי והצלחה, בחופשות ואפילו באהבה – כסף מגלגל את העולם. החיים קלים יותר עם כסף בארנק, וכאשר המצב הכלכלי קשה – מדובר במכשול עליו קשה להתגבר. כסף הוא אמצעי בעזרתו אנו יכולים להגשים את החלומות שלנו.
אך מה נעשה במקרה בו אין לנו וודאות מוחלטת בנוגע לנכסים שבבעלותנו? ואולי, מישהו מסתיר מאתנו מידע בנוגע לסכומי כסף עליהם יש לנו זכויות או אחוזים?

אנשים רבים בוחרים להימנע מהתנסות בכיוון של חקירות כלכליות. לעתים הם נמנעים מכך בגלל חשש מהתחום הפיננסי והכלכלי שעשוי להישמע מפחיד או מאיים, לעתים מדובר בחוסר רצון להיתפס כ"חמדנים" ולעתים מתוך חוסר אמונה ביכולת להשיג את הכסף המגיע להם כחוק.

אבל בכל הנוגע למה ששייך לכם כחוק, אין שום סיבה שלא לבצע חקירות כלכליות על מנת להשיג את שלכם. במהלך החיים, כמעט כל אדם יכול להיעזר בשירותיו של חוקר פרטי לצורך חקירות כלכליות ולצאת נשכר. מומלץ לפנות לגורם מקצועי בתחום זה, חקירות כלכליות נועדו לגייס את מירב המידע הכלכלי שניתן לאסוף עבורכם.

באילו מקרים מומלץ לגשת לשירותי חקירות פרטיות עבור חקירות כלכליות?

חקירות כלכליות משמשות לצורך ביצוע מחקר פיננסי מעמיק הכולל איסוף מודיעין עסקי בדר"כ. חקירות כלכליות מתבצעות הן במגזר העסקי והן במגזר הפרטי.
משרד החקירות ITI המתמחה בתחום של חקירות כלכליות יכול להשיג עבורכם מידע בתחומי חיים רבים, ביניהם:

חקירות כלכליות טרום נישואין, חקירות כלכליות במהלך גירושין:

כאשר ישנו חשד בקרב אחד מהצדדים בנוגע להסתרת נכסים או חשבונות בנק לא מדווחים, משרד החקירות יבצע מעקב וחקירה לגילוי האמת. במהלך תהליך גירושין, במקרים רבים כל אחד מבני הזוג ירצה לגלות במידה ומסתירים ממנו מידע כלכלי. חקירה כלכלית איכותית עשויה להשיג יתרונות בתחום תשלום המזונות במידת הצורך. ובכל הנוגע לזוגות טריים- לצורך זוגיות הוגנת רצוי כי תהיה פתיחות בכל הנוגע לממונם של בני הזוג טרם נחתם הסכם ממון.

חקירות כלכליות עסקיות – ייעוץ אסטרטגי:

לפני התמזגות עסקית מומלץ לבצע בדיקת רקע של השותף הפוטנציאלי. כך תוכלו לדעת טרם החתימה על החוזה כי השותף הפוטנציאלי אכן נתן לכם מידע מהימן אודותיו וכי אפשר לסמוך עליו ולעשות איתו עסקים לטווח הרחוק. כמו כן, גם בעת פיצול עסק, בעזרת חקירה כלכלית תוכלו להשיג חלוקה הוגנת של כל הרווחים הכספיים שהשיגו שני העסקים יחד לפני הפיצול.
משרד חקירות פרטי המתמחה בתחום חקירות כלכליות ידע להשיג עבורכם את המידע הכי מהימן ומדוייק לצורך קבלת ההחלטה הנכונה ביותר עבור העסק שלכם. ייעוץ אסטרטגי מסוג זה מהווה חלק בלתי נפרד מתחום חקירה כלכלית.

חקירה כלכלית לאיתור כספי חייבים:

במקרים בהם חייבים לכם כסף, יפעל משרד חקירות לצורך איתור החייב ואיתור הנכסים שבבעלותו: פנסיות, נדל"ן, פוליסות ביטוח וכו'.

חקירות כלכליות במסגרת החוק:

חשוב לדעת כי על מנת שכל הראיות אשר נאספות יהיו קבילות בבית המשפט, מומלץ להכיר היטב את החוק, מה מותר ומה אסור בעולם של חקירות כלכליות. לדוגמא, בימינו השוק מוצף במכשור מתקדם, מתוחכם וקל יחסית לתפעול, המשמש לעתים רבות לצורך האזנת סתר לטלפון נייד. בדרך זו אנשים רבים נעזרים בכלים של האזנת סתר בטלפון נייד, באופן עצמאי לצורך חקירה כלכלית. חשוב לדעת כי בתחום הכלכלי האזנת סתר בטלפון הנייד היא עבירה פלילית ולכן אין להיעזר בה כאשר מבצעים חקירה כלכלית. יש להשתמש אך ורק בביצוע של טכניקות במסגרת החוק.

עירד תמיר
חוקר פרטי מוסמך בעל ניסיון של מעל 20 שנה באיסוף מודיעין ופתרון משברים.
ITI חקירות
השאר פרטים ונחזור אלייך

    שתפו את המאמר