מודיעין עסקי תחרותי תעשייתי

אנו נמצאים בעידן תקדימי מבחינת כמות העסקים הפועלים בשוק החופשי מול הרצון למימוש פוטנציאל ולהצלחה. חברות, עסקים, גופים ותאגידים, חזקים וחלשים. פורצי דרך או מיושנים- התחרות היא אינסופית, קשוחה וחסרת רחמים. על כן, הנעלם החסר הבסיסי ביותר למען הצלחתו של כל עסק גדול כקטן, הוא התחום של מודיעין עסקי תחרותי. כי ידע הוא כוח.
פיתוח עסקי, החלת מהלכים עסקיים גדולים כמו שותפויות חדשות, רכישות משמעותיות, העסקת עובדים והרחבת הפעילות העסקית- מהלכים אלו מהווים מפתח להצלחה או לכשלון של כל עסק. על כן מוטב להיעזר עם חברות מודיעין עסקי תחרותי אשר ידעו להשיג כל מידע הכרחי בכדי להגיע למסקנות המיטיבות ביותר עם העסק.

מודיעין עסקי תחרותי תעשייתי:

יש להכיר בהבדל בין סגנונות איסוף מודיעין עסקי. ישנו הצד החוקי והלגיטימי של איסוף מצד חברות מודיעין עסקי – המוגדר מודיעין עסקי תחרותי. וישנו הצד הלא לגיטימי בתחום זה – מודיעין עסקי תחרותי תעשייתי אשר נקרא גם ריגול תעשייתי. כשמדברים על ריגול תעשייתי, מדובר לרוב על שימוש בשיטות איסוף מודיעין הדומות לאלו הנהוגות על ידי מערכות צבאיות וביטחוניות. כאשר פעולות אלו מתבצעות בגזרה האזרחית התחרותית ולא למען הביטחון- מדובר בעבירה פלילית.

מה זה מודיעין עסקי תחרותי:

אז מה זה מודיעין עסקי תחרותי וכיצד חברות מודיעין עסקי בישראל פועלות?
חברות מודיעין עסקי פועלות בדרך כלל בשיטות המבוססות על איסוף מידע, ניתוח המידע ושינויים של הפעילות העסקית בהתאם למסקנות. שיטות איסוף המידע הן מגוונות:
מידענות הוא הכלי המוכר ביותר לאיסוף מידע לגיטימי, שכן מדובר בכלי לאיסוף מידע אשר קיים וגלוי לכל אחד בנוגע לחברות וגופים מתחרים. מדובר במעקב אחר הפעילות הפומבית של היריב העסקי בפרסומים אודותיו: הודעות לעיתונות, הודעות לבורסה, באיתור קהל היעד שלו, בקמפיינים פרסומיים או קמפיינים לגיוס עובדים, ברשתות החברתיות וכ'ו.
חברות תעשייתיות רבות משתמשות בטכניקת איסוף מידע של מודיעין עסקי בשיטה המכונה "הנדסה הפוכה", שתכליתה פירוק מוצר המתחרים וניסיון להבין כיצד נבנה ואת התהליכים ההנדסיים שעומדים מאחורי המוצר.

מודיעין אנושי בעולם של מודיעין עסקי תחרותי

יחד עם החשיבות העצומה של תחום המידענות, על מנת לייצר אסטרטגיית מודיעין עסקי תחרותי בעלת ערך גדול ומשמעותי, אשר מייצרת גוף חזק אותו לא ניתן להפתיע ושהוא תמיד מקדים את המתחרים- יש להשתמש בעוד מגוון של עקרונות ע"י יועץ אסטרטגי, חוקים ושיטות פעולה אשר התפתחו בשנים האחרונות ומביאים להצלחות מודיעיניות המביאה ליתרונות עסקיים משמעותיים.
מדובר בשיטה של מודיעין אנושי בעולם העסקי אשר עומד בכללים אתיים מחמירים. שיטות הפעולה המגוונות כוללות איסוף מידע המתבסס על מקורות אנושיים המשתמשים בשיטות חקירה מקצועיות, עבודה תחת סיפור כיסוי, פעילות לקוח סמוי וביסוס מעקבים כדרך להעברת המידע הרלוונטי.

חברות מודיעין עסקי:

חברות מודיעין עסקי | חברות ייעוץ אסטרטגי ומשרד החקירות ITI בפרט מעניקים עבור הלקוחות מגוון של יתרונות משמעותיים אל מול המתחרים: החל מזיהוי הכוחות הפועלים בשוק ואיתור מתחרים משמעותיים לבניית אסטרטגיה מיטבית, ועד איתור איומים פוטנציאליים, ישירים ועקיפים אשר עלולים לצוץ ולשבש את תכניות החברה.

חברות מודיעין עסקי תחרותי מהוות גורם מרכזי משמעותי בעולם העסקים של ימינו, ובעזרתן ניתן להשיג אינפורמציה מדויקת ויתרונות מוכחים בכל הנוגע למידע על המתחרים, מידע על הזדמנויות עסקיות חדשות, מוצרים וטכנולוגיות, שווקים חדשים והזדמנויות בארץ ובעולם, איומים עסקיים ואסטרטגיות שיווק ואף בעזרת מודיעין עסקי תחרותי ניתן לעשות שימוש למען תהליכי משא ומתן מול חברות מתחרות או לקוחות פוטנציאליים.

עירד תמיר
חוקר פרטי מוסמך בעל ניסיון של מעל 20 שנה באיסוף מודיעין ופתרון משברים.
ITI חקירות
השאר פרטים ונחזור אלייך

    שתפו את המאמר