אסטרטגיה עסקית

אסטרטגיה עסקית זהו מונח שבעלי עסקים רבים שומעים אותו לא פעם, אך רבים לא יודעים מהי החשיבות של אסטרטגיה עסקית, מה המטרות שלה ועם מי צריך לבצע תהליך שכזה שכולל גם ייעוץ אסטרטגי בניית תוכנית אסטרטגית.

המומחים של ITI חקירות וייעוץ אסטרטגי אספו את כל הפרטים הדרושים כדי להסביר מהי בעצם אסטרטגיה עסקית ולמה חשוב לא רק להכיר את המונח לעומק, אלא גם ליישם אותו בכל.

מה זה בעצם אסטרטגיה עסקית?

אסטרטגיה עסקית היא תהליך שמבצעים יחד עם יועץ אסטרטגי. ההליך המשותף צפוי להביא בסופו של דבר לגיבוש של דרכי הפעולה של העסק, הארגון או החברה.

כאשר המטרה בסופו של דבר היא לקבוע יעדים ומטרות לעסק ולגבש את כל אלו בתוך תוכנית אסטרטגית.
תכנית אסטרטגית זו צריכה לכלול גורמים רבים הקשורים לאפיון של העסק, להלן כמה גורמים שכל תוכנית אסטרטגית צריכה לכלול:

– בחינת השוק
– בחינת קהל היעד
– החזון של העסק
– המטרות של העסק וכו'

מה עשוי לקרות לעסק שאין לו תוכנית וייעוץ אסטרטגי?

בניית תוכנית אסטרטגית שנבנתה לאחר תכנון אסטרטגי מעמיק חיוניים עבור כל עסק.

עסקים רבים שאינם קיבלו ייעוץ אסטרטגי פוליטי ולא בנו תוכנית אסטרטגית שתואמת לעסק שלהם משום שהם לא מודעים לחשיבות הדבר, מצאו את עצמם מנסים להרים את העסק בשתי ידיהם בקושי רב.

סקרים שנערכו בתחום הראו כי רבים מעסקים אלו שלא פנו בהמשך אל חברות ייעוץ אסטרטגי נקלעו לקשיים ונסגרו.

לאחר שהסברנו מה צפוי לקרות לעסק שלא ביצע מראש תכנית אסטרטגית עסקית, ניתן להבין כי בנייה של תוכנית אסטרטגית לעסק הינה הכרחית. בפסקה הבאה נרחיב מדוע.

למה חשוב לבצע תכנון אסטרטגיה עסקית עם יועץ אסטרטגי לכל עסק?

חשוב לפנות אל חברות ייעוץ אסטרטגי ולקבל הכוונה מהמומחים בתחום. בעת פניה אל יועץ אסטרטגי, החברה תוכל לקבל תוכנית אסטרטגית מותאמת אישית הכוללת מודיעין עסקי, כזו שתאפשר לכל העוסקים בה לדעת מה צפוי להם בהמשך הדרך וכיצד ניתן לעבור את כל המכשולים.

ניתן לדמות את התוכנית האסטרטגית לתכנון של שייט בספינה. קפטן בספינה מכין בדרך כלל מסלול שבו הספינה שלו תצטרך לעבור.

הוא בודק מראש מה צפוי להיות מזג האוויר בכל אזור שבו הספינה תצטרך לעבור ובהתאם לכך, הוא בונה את המסלול. קפטן שאינה בונה את המסלול מראש ולא מתכנן.

דבר זה עשוי לסכן את הצוות שעל הסיפון ושאר הנוסעים משום שהוא אינו תכנן דבר וייתכן כי במהלך הדרך, הוא יופתע ממזג אוויר סוער שיקשה עליו להמשיך במסע, דבר שעלול גם לפגוע בתאריך ההגעה המשוער שלו אל היעד.

דוגמא זו מראה את החשיבות העליונה בכל הקשור לנושא של תכנון אסטרטגי לעסק. בדומה לקפטן, בעל עסק צריך לקבל ייעוץ אסטרטגי שיאפשר לו לדעת מה צפוי לו בהמשך הדרך וכיצד עליו להתנהל כדי להביא את העסק שלו למקום הטוב ביותר.

זכרו יש לא מעט חברות מודיעין עסקי בישראל חשוב לוודא מול מי אתם עובדים!

עירד תמיר
חוקר פרטי מוסמך בעל ניסיון של מעל 20 שנה באיסוף מודיעין ופתרון משברים.
ITI חקירות
השאר פרטים ונחזור אלייך

    שתפו את המאמר