מדוע נשים בוגדות

גם אם אנחנו לא עושים זאת באופן גלוי-  הרבה גברים מגיעים לרגע בו הם שואלים את עצמם "האם אישתי בוגדת בי?". זה לא סוד ששיעורי הבגידות רק עולים משנה לשנה, וקשה שלא לחשוש "האם זה קורה גם לי". אז איך מזהים בגידה אצל אישה? מה הם סימנים של בגידה? כמה קשה היא הבגידה באמון? ומה עושים כשחושדים בבגידה?

עם ניסיון של שנים בתחום – אנו חברת ITI – משרד חקירות בבעלות עירד תמיר, ריכזנו עבורכם את כל המידע לגבי שאלת השאלות – מדוע נשים בוגדות?

אנו מביאים אליכם את כל המידע שצברנו באמצעות שנים של עבודה בתחום ומקווים שנוכל לעזור לגברים להבין קצת יותר.

נתחיל מלהסביר למה זה בכלל קורה ומאיפה הכול מתחיל.

אז מדוע נשים בוגדות בגיל ארבעים? – מה קורה להן עשור אחרי הנישואים?

 

כשבני זוג מתחתנים הם בערך כבני 30, לרוב האישה תהיה באזור גיל 28 והגבר יהיה כבן 31-33 המתמטיקה הפשוטה אומרת שכשנתיים מיום החתונה יולד הילד הראשון, כלומר האישה בת 30 והגבר יהיה כבן 33-35. בנקודת הזמן הזו התינוק הופך להיות כל עולמה של האישה.

סביר להניח שבהתחלה ישנה התרגשות משפחתית סביב התינוק והגבר גם מעורב בדרך זו או אחרת, עם זאת חייב להמשיך לעבוד ולפרנס בזמן שלרוב האישה היא זו שמטפלת בילד.

כעבור כשנה וחצי או שנתיים מגיע בדר"כ הילד השני כאשר הפרש הגילאים של הילדים הופך לתובעני מאוד עבור האם ומרחיק מאוד עבור האב. האם עסוקה מאוד בטיפול בילדים, בתפעולם סביב השעון והאבא מתרחק ומשתדל להאריך את שעות העבודה ולהגיע בסוף היום כשברקע לרוב נשמעות הרבה טענות על הלבד של האם.

כך נוצר מצב שבו כאשר הגבר מגיע הביתה לרוב האישה במצב מרוט במקרה הטוב, עם הקוקו למעלה, עייפה וחסרת אנרגיות. לעומתה הגבר שמגיע הביתה מיום עבודה ומחפש את השלוה, את הרוגע, וגם קצת יחס בין אם בארוחה חמה, פינוק או יחס מסוג אחר.

כך למעשה הימים חולפים, נשים מאוד מאוד עייפות וסחוטות ובצדק סביב גידול הילדים במיוחד בגילאים הקטנים עם כאבי השיניים אוזניים הנקות לילות לבנים וכדומה. ואוי ואבוי אם היא צריכה גם לעבוד תוך כדי. בשעה תשע בערב במקרה הטוב הגבר בספה בסלון והאשה נוחרת. חיי מין לא היו, יחסי מין כבעבר כמו שפנים רווקים לא היו, יחס חם ובטח התעניינות – הרבה פחות.

הזמן עובר והפערים נפתחים, כל אחד בעולמו, נפגשים בסופי שבוע, בעיקר עניינים לוגיסטיים סביב הילדים, מותשים, אני רוצה להזכיר שאותה אחת בת 28 דקיקה ויפה, 

כבר לא בדיוק דקיקה ויפה לאחר שתי לידות, שלא לדבר על רמת ההזנחה והעייפות הניכרת בפניה. השנים עוברות ומגיע הילד השלישי. ושוב חוזר הניגון ושוב האשה היא המטפלת והגבר בעבודה, חיי המין אינם כבעבר וכך גם כל השאר.

בחלוף כמה שנים, הילד הקטן גדל להיות בן 5, האמצעי בן כמעט 9, והבכור כבר בן 11. הילדים עצמאים פחות או יותר, הולכים לבד לבית הספר, מחממים טבעול במיקרו, נמצאים אחר הצהריים בחוגים ולאמא נוצר וואקום. אממה , אף אחד לא עבד על הקשר הזוגי והפערים גדלו וכל אחד בעניינו. הגבר עמוק בעסקיו, כבר בן 43-44, והאשה כבר בת 38-39 וגילתה שנוצר לה ואקום של בערך 10 שנים. 

במהלך ה10 שנים הללו היא נתנה את כל כולה לילדיה ולמשפחתה והזניחה את עצמה, עצמאותה, התפתחותה, את הקריירה המקצועית – בצד ולטובת מישהו אחר. תחושת בזבוז ממלאת אותה לצד הרציו שאומר איזה ילדים לתפארת מדינת ישראל חינכתי, ותמיד מלווה ה"אבל איפה אני"?. כשהיא שואלת את עצמה את השאלה הזו, היא מתחילה לחפש את עצמה ואת משמעויות החיים, לחפש עיסוקים, הגשמה עצמית, ולרוב הקשר בינה לבין הבעל במצב בו האש כמעט כבויה.

גברים, סביב גיל הארבעים נמצאים בשיא אונם- יפים מתמיד, עשירים מתמיד, גבריים מתמיד – מלכודת דבש לצעירות. אולי המזכירה או צעירה אחרת נהנית מכל הטוב הזה..? מנגד, יש להם בבית "עגלה" בת 40, שכבר לא נראית כפי שנראתה בעבר, קצת קמטים, גוף אחרי לידות, ממורמרת, כועסת, חסרת ביטחון ובעיקר מחלקת משימות ואחראית על תפעול. למעשה יש לגבר מפקד בבית ולא אשה ואת הצבא הוא כבר סיים. מטרד של ממש.

מפה מתחיל תהליך שהאשה מחפשת את עצמה ובעיקר מחפשת ריגושים: חוזרת לעשות ספורט, הולכת למכוני יופי, מתייפייפת עם בוטוקס, שפם גבות הרמת ריסים הצרת היקפים צמידי שיער וכו וכ' וכו'. שנה חלפה והבחורה נראית יותר טוב בצורה משמעותית, הביטחון עולה ואיתו מצב הרוח. למרות כל השינויים – מערכת היחסים נשארה באותו המקום כמעט, כי מי שנמצא קרוב לשינוי מתקשה להבחין בו בדגש על הבעל.

לכל אלו נוסף מימד נוסף שבו לכל השינויים מתווסף השעמום. אין טיפול שוטף באותה רמה בילדים ולמעשה אין תלות באישה כבעבר, הבית כמעט מתפקד בלעדיה…

ועכשיו דמיינו סיטואציה, אותה אישה שנראית טוב שמורה ומתוקתקת עושה אימון אישי אצל מאמן בן שלושים, חמוד ושרירי שגם מספר לה שהיא נראית מיליון דולר, שהיא חמודה מצחיקה וכובשת ואיך לעזאזל הבעל שלה לא רואה את זה?

במקביל, שיחה עם חברות בבית קפה על אותו נושא שבו מערכת היחסים בינה לבין בעלה צללה למעמקים, כולן עם אותה הצרה, כולן מייחלות ליחס חם אוהב מעריך ומעריץ, מחפשות ריגושים במקביל, קולגה בעבודה גרוש/פרוד הוא שיש לו עגלה משלו בבית, מחזר, זורק מילים יפות, מחמאות, אף אחד לא ידע אם יקרה משהו….

אז אחרי שהבנו למה זה קורה ומאיפה הכל נובע, בואו נחזור לבסיס ונשאל

מה זה בגידה?

 

במערכת יחסים זוגית בדר"כ אצל רוב הזוגות ישנו רצון שלא לקיים קשר מקביל עם בן זוג אחר. אך כאשר אנו מפרים הסכם זה שאינו כתוב על פניו אנו מבצעים דבר אשר נקרא בגידה, ישנם כמה דרכים להסתכל על בגידות וזהי אחת מהם בטוח בעיניי רוב המשתתפים.

גירושין בעקבות בגידה- מהן ההשלכות המשפטיות?

 

על פי הדין העברי, בעל שמוכיח שאשתו בגדה בו יוכל לנשלה מחלקה ברכוש והיא עלולה לאבד את הכתובה. לעומת זאת – אם הבעל הוא זה שבגד – הוא אינו מפסיד דבר על פי הדין העברי.

משום שמדובר בנושא מאוד רגיש וכל סיפור הוא מקרה לגופו, ההשלכות המשפטיות של גירושין בעקבות בגידה משתנות בהתאם להרבה גורמים ונסיבות אשר משתנות ממקרה למקרה.

על כן יש להיוועץ בחוקר פרטי/ עו"ד על מנת לקבל מענה למקרה האישי שלכם.

 

ברגע שאנחנו מתחילים לחשוד, מתחילות לצוץ אצלנו כל מני שאלות כמו מה הם סימני בגידה או מה עושים כשחושדים בבגידה?

כמובן שסימנים ראשונים לבגידה משתנים מאדם לאדם ומזוג לזוג, אך בהרבה מן המקרים – אם יש ספק, אין ספק ואדם המזהה סימני בגידה מרגיש קודם כל בגידה באמון בתוך מערכת היחסים שלו ועל כן רוצה לברר את האמת מהר ככל האפשר.

אנו בחברת ITI יכולים לעזור בכך. החברה מתמחה בדיני משפחה, מעקבים בסיוע ציוד מתקדם ואיסוף ראיות קבילות לבימ"ש ולרבנות. 

אנשינו פועלים תוך הבנת רגישות הנושא בלווי שוטף של לקוחותינו מתחילת התהליך ועד סופו וכן מעידים בתיקים בהם פעלו תוך שיתוף פעולה עם עורך הדין המלווה.

עירד תמיר
חוקר פרטי מוסמך בעל ניסיון של מעל 20 שנה באיסוף מודיעין ופתרון משברים.
ITI חקירות
השאר פרטים ונחזור אלייך

    שתפו את המאמר